Cerrahi Diş Çekimi

Cerrahi diş çekimi, ağız ve diş sağlığı için tehdit unsuru olan dişlerin standart diş çekim prosedürleri ile çene kemiğinden uzaklaştırılamayacağı durumlarda cerrahi olarak uzaklaştırılması işlemidir. Bu tedavi dişin bir bölümünün ya da bütünün çene kemiği içerisinde gömülü kaldığı durumlarda uygulanır.

Gömülü Dişler Neden Çekilir?

Gömülü dişler, genellikle olması gereken diş sürme profiline paralel konumlanmaya sahip olmadığından çevresinde yer alan dokular için tehdit unsuru haline gelebilir. Örneğin sıklıkla gömülü kalabilen 20 yaş dişleri konumlarına bağlı olarak komşuluğundaki diş dokularının yıkımına, diş diziminde bozulmalara, kendisini çevreleyen kemikte ya da yumuşak dokuda enfeksiyon gelişimine neden olabilir. Dokuların sağlığını tehdit etmeyen gömülü dişlerin uygun sürme profilinin sağlanabileceği durumlarda cerrahi prosedürler ve ortodontik uygulamalar ile ağız içerisine sürdürülmesi sağlanabilir. Ancak bu işlemlerin sürme yolunda yer alan dokuların sağlığını tehdit edeceği durumda bu tedavi prosedürü uygun olmayacağından ilgili dişin cerrahi çekimi gerekli olabilir. Siz de kliniğimizden kolaylıkla randevu alabilir ve alanında uzman hekimlerimize detaylı muayenenizi yaptırarak tedavi ihtiyacınız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz Danışın

Formu doldurun, sizi en kısa süre içerisinde arayalım ve merak ettiğiniz tüm soruları cevaplayarak tedavinizi planlamaya başlayalım.

Beklemek istemezseniz hemen bizi arayın: +90 322 999 4 222